300582912 592618952541776 7080789235405606345 n

Vajon meglesz a 2. csoportkör? 2022. aug. 25.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A mai nap legnagyobb kérdése a magyar focivilágban, hogy vajon hány csapatunk éri meg az őszi csoportköröket és ki hol fog szerepelni. A Ferencváros már biztosan csoportkörös, már csak az a kérdés, hogy hol fog indulni, a MOL Fehérvárra pedig még vár egy megterhelő mérkőzés.

A budapesti alakulat a múlt héten könnyedén 4:0 arányban győzte le idehaza a Shamrock Rovers csapatát az Európa Liga playoff körének első fordulójában. Az első találatot az eddig nem éppen gólerősnek mondható Auzqui szerezte egy kipattanót követően már a 13. percben. Ez meg is adta a mérkőzés alaphangját.

1

Auzqui

A fradi szinte végig támadta a mérkőzést, teret nem hagyva az íreknek. A rengeteg kapuralövésnek köszönhetően már az első félidőben megszereztük a második gólt Traoré által, így kényelmes 2:0 előnnyel vonulhattak a játékosok az öltözőbe. A malii támadó és a zöld-fehér együttes ott folytatta a második félidőt, ahol az első abbamaradt.

2

Traoré

Már a 48. percben jött is a fradi harmadik, Traoré második találata. Ezt követően is több helyzetet alakított ki a ferencváros, ám a lövések elakadtak vagy a kapusban, vagy az ír védelemben. A pontot az i-re Civic 93. percben szerzett gólja tette fel, amikor egy gyönyörű szögletkombinációt követően kapásból, 18-20 méterről a kapuba bombázta a labdát.

3 2

Civic

Valljuk be a négygólos előnyt nem lesz nehéz megtartani, ám a játékosok még nem dőlhetnek hátra a továbbjutás tudatában.

A fehérvári alakulat idegenben kezdte meg a Konferencia Liga playoff körét. A kölni stadionban mintegy 44 000 néző előtt kellett megmutatniuk mire is képesek igazán.

A vezetést ugyan a hazaiak szerezték meg már a 14. percben Dietz találatával, ám Chabot 20. percben kapott piroslapja mindent megváltoztatott. A magyar csapat megpróbálta kihasználni az emberelőnyét, sőt a 32. percben már ki is egyenlített Zivzivadze által.

4

Zivzivadze

Ez nem elégedtek meg a vendégek és tovább támadtak, hisz emberelőnyben mégsem az eredmény megtartása egy csapat célja 1:1-es állásnál. A 40. percben Dárdai egy gyönyörű labdát kapott, amelyet rakétaként lőtt a kapu felső sarkába, megszerezve a vezetést a koronázóvárosiak számára. A félidőig nem is változott az eredmény, így valószínűleg izzott a levegő a hazai öltözőben.

5

Dárdai

A németek edzője máris egy védőcserével kezdte a második félidőt, hogy stabilizálja a védelmét. A magyar csapat pedig kicsit visszahúzódott, hogy ne engedjenek teret a saját térfelükön az ellenfélnek. A Köln sikertelen támadások sorát mutatta be, ezt követően jöttek is a támadó cserék, melyekre a vendégek szakvezetője Michael Boris védekezőbb játékosok behozatalával reagált. Ennek köszönhetően a hazaiaknak egyetlen kaput eltaláló lövésük volt a második félidőben, amely sikeresen védve volt Kovács által, így az eredmény nem változott és a MOL Fehérvár 2:1-es előnyből várhatja a hazai párharcot.

Szurkoljunk együtt, hogy mindkét csapatunk sikeresen továbbjusson és gazdagítsa a magyar labdarúgás hírnevét a jövőben. Hajrá Magyarok!