A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Első

Véget ért Marokkó menetelése, a címvédő már túl nagy falatnak bizonyult 2022. dec. 15.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Franciaország 2-0 arányban legyőzte Marokkót a katari világbajnokság második elődöntőjében, ezzel egy újabb lépést tett a címvédés felé.

Marokkó már azzal történelmet írt, hogy első afrikai csapatként bejutott egy világbajnokság elődöntőjébe, és tette mindezt úgy, hogy mindössze egyszer tudták bevenni az ellenfelek a kapujukat. Nem sikerült gólt szerezniük sem a horvátoknak, sem a belgáknak, sem a spanyoloknak és a portugáloknak sem.

Franciaország viszont minden eddigi mérkőzésén gólt kapott, de ez sem zökkentette ki őket. Egyedül Tunézia ellen nem sikerült nyerniük, de annak a csoportmérkőzésnek számukra már nem volt tétje. Az egyeneses kieséses szakaszban elővették a jobbik játékukat, és nem sok esélyt adtak az ellenfeleknek.

A két együttes egyébként eddig kétszer találkozott egymással, az első összecsapást a franciák nyerték, míg a 2007-es mérkőzésükön 2-2-es döntetlen született. Komoly téttel bíró találkozón azonban most először vívtak meg egymással. Didier Deschamps csapata nagyobb elánnal vágott neki a mérkőzésnek, aminek az 5. percben meg is lett a jutalma. Egy kis kavarodás után Theo Hernandez elé pattant a labda, az AC Milan játékosa pedig akrobatikus mozdulattal juttatta kapuba a játékszert. A világbajnokság során először került hátrányba Marokkó.

Műsodick

(Fotó: FIFA World Cup)

A folytatásban is a franciák irányítottak, Giroud révén pedig majdnem sikerült megduplázniuk az előnyüket. A remek formában játszó csatár lövése azonban a kapufán csattant, így megúszták a marokkóiak. Az első félidő végén közel jártak az egyenlítéshez a marokkóiak, El Yamiq ollózása a kapufát találta telibe, a kipattanót pedig már nem tudta kapura húzni az afrikai gárda, így egygólos francia előnnyel mentek el szünetre a csapatok.

A térfélcsere után ott folytatta Marokkó, ahol az első játékrészben abbahagyta, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de Hugo LLoris eszén nem tudtak túljárni. Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat, a 2018-as bajnok a 79. minutumban eldöntötte a mérkőzés sorsát. A második francia gólt az a Kolo Muani szerezte, aki pár másodperccel előtte állt be. Az Eintracht Frankfurt labdarúgója mindössze negyedszer öltötte magára a címeres mezt, és ez volt az első találata a válogatottban.

A hátralevő időben már nem változott az eredmény, bár a marokkóiak a meccs hajrájában még kialakítottak egy hatalmas helyzetet, de a gólvonalon nem tudták átjuttatni a labdát, így maradt a 2-0.

A franciák így egy lépésre kerültek a címvédéstől, utoljára ilyesmit 1962-ben láthattunk, akkor a brazilok hajtották végre ezt a bravúrt, azóta pedig senki másnak nem sikerült. Ehhez viszont lesz egy-két szava Argentínának is, Messiék 2014 után játszanak ismét döntőt, a hétszeres aranylabdás pedig mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megnyerje az utolsó hiányzó trófeáját.

Ha az egymás elleni mérleget nézzük, akkor van miért bizakodnia a dél-amerikai alakulatnak, hiszen négyszer is sikerült legyőzniük a franciákat. Legutóbb, a 2018-as oroszországi vb-n viszont Mbappéék nyertek egy igencsak fordulatos mérkőzésen 4-3-ra. A horvátoknak már sikerült visszavágniuk a 4 évvel ezelőtti vereségért, vajon a franciák sem ússzák meg a visszavágást?

A világbajnokság szombaton 16:00-tól a bronzmérkőzéssel folytatódik, Horvátország és Marokkó csap össze. Az eddigi teljesítményt látva egyáltalán nem írnánk leg az afrikai gárdát.