Pillanatkép a Nagymihály-DAC mérkőzésről

Zakó Nagymihályban 2021. júl. 26.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Sporttörténelmet írt a DAC, ugyanis a most keleti végeket fudbalozó dunaszerdahelyi csapatban Németh Antal vezetőedző tizenegy nemzetiségnek szavazott bizalmat: a pályára lépett egy magyar, egy cseh, egy osztrák, egy ukrán, egy brazil, egy német, egy horvát, egy gambiai, egy magyar, egy lett, egy moldáv és egy nigériai játékos.

Ráadásul a nagymihályi csapat (ahol legutóbb 1910-ben volt magyar többség) nem átallott sárgában játszani, így bemutatkozott a sárga-kékek sötétkék színű idegenbeli szerelése is.

A 4:1-es eredményt elnézve le se kell írnunk, hogy a hazaiak kezdtek jobban, az első félidőt háromgólos előnnyel zárták, ráadásul a három gól negyedóra alatt esett.

A hatvanadik percben sikerült a szépítés: Schäfer beadásából Taiwo fejelt a nagymihályi kapuba. Végül a keletiek tudtak még egy gól lőni, ezzel pedig beállt a végeredmény, Nagymihály-DAC 4:1.