AMMARHA!
A tökéletes marketingstratégia!
2026. jún. 3.
"A formabontás akkor működik, ha helyette megjelenik egy új formai intelligencia.
Ez az öltözet azonban nem lép be semmilyen másik, értelmes esztétikai rendszerbe. Ilyenkor a közönség nem feltétlenül a divatot utasítja el, hanem azt a formai bizonytalanságot, amely nem kínál elég erős esztétikai indokot a normaszegésre.
De persze azt is tudni érdemes, hogy az ilyen öltözködési jelenségeket tipikusan nem a harmónia, az arány vagy a szépérzék igénye motiválja... hanem
a figyelemgazdaság logikája...
itt az ingerküszöb átlépése a cél, a vizuális zavar előállítása és a reakció kikényszerítése...
és ahogy látjuk, kommunikációs értelemben hozza az elvárt hatást."
Brainel Mehandi
divatszociológus
Nos, hölgyeim és uraim, teljes mértkékben "bekajáltuk" a fentiek alapján a legújabb Szoboszlai performanszt.
Dubaji csoki2.0
Kinevetjük,
megbotránkozunk,
visszautasítjuk,
viszolygunk,
belenyugszunk,
elfogadjuk,
újra megnézzük,
átgondoljuk,
keressük benne "legalább azt a kevés szépet",
egyre több ilyet találunk benne,
megbarátkozunk a stílussal,
kicsit megkedveljük,
tényleg egyedi, nem is olyan rossz...
és a végén
MEGVESSZÜK!
Ha most erről valakinek a MaSzövi - PS "divat" jut az eszébe, az állítson az agyán, mert túl sokat foglalkozik a politikával!
Menjen focizni, vagy füvet nyírni inkább...
Papp Sanyi



