CSAK BÉKESSÉG LEGYEN!
Boldog Trianont!
2026. jún. 3.
Képzeljük el, hogy 2026-ban elkezd másként alakulni a világpolitika és benne a Kárpát-medence geopolitikája is.
Képzeljük el, hogy sok konfliktus után a nagyhatalmak elkezdik megint átrajzolni Európát (is).
Képzeljük el, hogy a Felvidék magyarok lakta része visszakerül Magyarországhoz.
Képzeljük el, hogy a szlovákokat az utcánkból vagonokba rakjuk és elvisszük Szabolcsba dolgozni, almát szedni.
Valami vacak szállóban, koszosan tengetik az életüket, ingyen dolgoznak, élelemért.
Az utcában maradt házaikba bemegyünk, elvisszük az értékesebb bútorokat, kisgépeket, mert az kell nekünk...
Aztán a magyar kormány ezeket a családi házakat odaadja fiatal magyar családoknak: CSOK2.0.
Azok a szlovákok, akik itt maradtak, nem dolgozhatnak bizalmi pozíciókban a hivatalokban.
Ki lesznek ebrudalva mindenhonnan és mehetnek fizikai munkát végezni az összeszerelő csarnokokba.
A szlovák iskolákat a magyar állam megszünteti.
A szlovákok nem kapnak magyar állampolgárságot, csak amolyan ideiglenes státust.
A szlovák beszéd a közigazgatásban csak minimális mértékben használható.
A szlovák zászló, címer használata tilos és büntetendő.
A szlovákoktól az erdőt, legelőt, egyéb ingatlanokat a magyar állam törvénnyel elkobozza.
Azokat odaadja a magyar polgároknak.
Képzeld el, hogy ez megtörténik a szlovák kollégáddal, szomszédoddal, feletteseddel, barátoddal.
Megtörténik és te mindezt látod.
El tudod mindezt képzelni, hogy ezt elkövetnék a magyarok a szlovákok ellen 2026-ban?
Milyen érzéseket váltana ki benned?
Elfogadnád?
Támogatnád?
Tevékenyen részt vennél az "új, magyar világ" kialakításában?
Hiszen megérdemelnék!
Vagy nem?
Viszolyognál ettől az egésztől?
Bújtatnád őket? Mentenéd a vagyonukat, megőriznéd nekik, amíg visszajönnek?...
Netalán helyettük is tiltakoznál, hogy ezt így azért mégse?!
De ugye tudod, hogy ők ezt csinálták a te magyar őseiddel 1920-ban és utána?
Ugye tudod, hogy a te földedet, vagyonodat vették el ők!
Ők telepítettek ki téged, ők zárták be a magyar iskolákat.
Ők vettek el tőled minden vagyont, jogot, életet, csak azért
MERT MAGYAR VAGY!
Ugye tudod, hogy Trianon miatt fogunk MEGSZŰNNI SZLOVÁKIÁBAN HA MINDEN ÍGY MEGY TOVÁBB.
Igen, megszűnni, mert 1990 óta drasztikus az asszimiláció és, ha minden így marad, akkor 50-60 év múlva már mindenhol csak szórványban leszünk és mindent belaknak a szlovákok a magyar falvakban, városokban.
Ha ezt tudod, akkor se tennéd meg azt, amit ők megtettek velünk?!
Milyen magyar vagy te, hogy nem vagy képes megtenni mindezt a saját magad érdekében?!
Pedig milyen szép házakba költöztethetnéd be a gyerekeidet...amiket elvennél a szlovák szomszédodtól.
Mint, ahogy tették ezt ők, anno.
És így élnek nyugodt lelkiismerettel immáron 106 éve...
A te magyar lelkiismereted vajon hogyan viselkedne ilyen helyzetben?
Nem lenne tiszta, ugye?
Hát nem vagyunk egyformák...
És akkor most mi lesz tovább?
Kussolunk és elfogyunk?
Valamit kitalálunk?
De mit?! Eddig se tudtunk semmi olyat kitalálni, amivel kedvezőbb helyzetben kerültünk volna!
Ja, megvan!
Változtassunk a gondolkodásmódunkon és akkor majd változik a helyzet is.
Ne szomorkodjunk, hanem keressük a kiutat.
Kezdjük azzal, hogy Trianon ne szomorú emlékezés legyen, hanem valami más:
Legyen az Összetartozás Ünnepe!
Csakazértis!
Ünnepeljük (a maradék) magunkat!
Na, mindjárt más így.
Már nem terhel annyira a múlt...
Fogyunk még?
Fogyunk, basszus!
Akkor ez így nem elég. Még kell valami.
Mondjuk, ha szaporodnánk, az jó lenne, na de az Anyaország se szaporodik, pedig ott aztán tényleg szabad magyarnak lenni!
Nem tudom így mi lesz velünk!
Nem tudom...
Boruljunk össze, gyújtsunk tüzet, melegedjünk együtt és imádkozzunk!
Énekeljük el a Himnuszt és bízzunk az isteni gondviselásben.
Nem megy nekünk ez a "vidám Trianon".
Semmi okunk nincs rá.
Na igyunk is meg valamit, ha már itt vagyunk.
Az kicsit segít...
Papp Sanyi



