A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Tri

Boldog Trianont! 2026. jún. 3.

Képzeljük el, hogy 2026-ban elkezd másként alakulni a világpolitika és benne a Kárpát-medence geopolitikája is.

Képzeljük el, hogy sok konfliktus után a nagyhatalmak elkezdik megint átrajzolni Európát (is).

Képzeljük el, hogy a Felvidék magyarok lakta része visszakerül Magyarországhoz.

Képzeljük el, hogy a szlovákokat az utcánkból vagonokba rakjuk és elvisszük Szabolcsba dolgozni, almát szedni.

Valami vacak szállóban, koszosan tengetik az életüket, ingyen dolgoznak, élelemért.

Az utcában maradt házaikba bemegyünk, elvisszük az értékesebb bútorokat, kisgépeket, mert az kell nekünk...

Aztán a magyar kormány ezeket a családi házakat odaadja fiatal magyar családoknak: CSOK2.0.

Azok a szlovákok, akik itt maradtak, nem dolgozhatnak bizalmi pozíciókban a hivatalokban.

Ki lesznek ebrudalva mindenhonnan és mehetnek fizikai munkát végezni az összeszerelő csarnokokba.

A szlovák iskolákat a magyar állam megszünteti.

A szlovákok nem kapnak magyar állampolgárságot, csak amolyan ideiglenes státust.

A szlovák beszéd a közigazgatásban csak minimális mértékben használható.

A szlovák zászló, címer használata tilos és büntetendő.

A szlovákoktól az erdőt, legelőt, egyéb ingatlanokat a magyar állam törvénnyel elkobozza.

Azokat odaadja a magyar polgároknak.

Képzeld el, hogy ez megtörténik a szlovák kollégáddal, szomszédoddal, feletteseddel, barátoddal.

Megtörténik és te mindezt látod.

El tudod mindezt képzelni, hogy ezt elkövetnék a magyarok a szlovákok ellen 2026-ban?

Milyen érzéseket váltana ki benned?

Elfogadnád?

Támogatnád?

Tevékenyen részt vennél az "új, magyar világ" kialakításában?

Hiszen megérdemelnék!

Vagy nem?

Viszolyognál ettől az egésztől?

Bújtatnád őket? Mentenéd a vagyonukat, megőriznéd nekik, amíg visszajönnek?...

Netalán helyettük is tiltakoznál, hogy ezt így azért mégse?!

De ugye tudod, hogy ők ezt csinálták a te magyar őseiddel 1920-ban és utána?

Ugye tudod, hogy a te földedet, vagyonodat vették el ők!

Ők telepítettek ki téged, ők zárták be a magyar iskolákat.

Ők vettek el tőled minden vagyont, jogot, életet, csak azért

MERT MAGYAR VAGY!

Ugye tudod, hogy Trianon miatt fogunk MEGSZŰNNI SZLOVÁKIÁBAN HA MINDEN ÍGY MEGY TOVÁBB.

Igen, megszűnni, mert 1990 óta drasztikus az asszimiláció és, ha minden így marad, akkor 50-60 év múlva már mindenhol csak szórványban leszünk és mindent belaknak a szlovákok a magyar falvakban, városokban.

Ha ezt tudod, akkor se tennéd meg azt, amit ők megtettek velünk?!

Milyen magyar vagy te, hogy nem vagy képes megtenni mindezt a saját magad érdekében?!

Pedig milyen szép házakba költöztethetnéd be a gyerekeidet...amiket elvennél a szlovák szomszédodtól.

Mint, ahogy tették ezt ők, anno.

És így élnek nyugodt lelkiismerettel immáron 106 éve...

A te magyar lelkiismereted vajon hogyan viselkedne ilyen helyzetben?

Nem lenne tiszta, ugye?

Hát nem vagyunk egyformák...

És akkor most mi lesz tovább?

Kussolunk és elfogyunk?

Valamit kitalálunk?

De mit?! Eddig se tudtunk semmi olyat kitalálni, amivel kedvezőbb helyzetben kerültünk volna!

Ja, megvan!

Változtassunk a gondolkodásmódunkon és akkor majd változik a helyzet is.

Ne szomorkodjunk, hanem keressük a kiutat.

Kezdjük azzal, hogy Trianon ne szomorú emlékezés legyen, hanem valami más:

Legyen az Összetartozás Ünnepe!

Csakazértis!

Ünnepeljük (a maradék) magunkat!

Na, mindjárt más így.

Már nem terhel annyira a múlt...

Fogyunk még?

Fogyunk, basszus!

Akkor ez így nem elég. Még kell valami.

Mondjuk, ha szaporodnánk, az jó lenne, na de az Anyaország se szaporodik, pedig ott aztán tényleg szabad magyarnak lenni!

Nem tudom így mi lesz velünk!

Nem tudom...

Boruljunk össze, gyújtsunk tüzet, melegedjünk együtt és imádkozzunk!

Énekeljük el a Himnuszt és bízzunk az isteni gondviselásben.

Nem megy nekünk ez a "vidám Trianon".

Semmi okunk nincs rá.

Na igyunk is meg valamit, ha már itt vagyunk.

Az kicsit segít...