ZSÍR
Csütörtök esti láz: VAZUL – A temetett utód
2025. szept. 25.
A hét végére ráesve egy különleges, zsír új zenei formációt hoztam el az olvasóknak, mégpedig a Frost zenekarból Köhler Bence és a palásti illetőségű Róm Gábriel legújabb projektjét, a VAZUL-t. Alább elolvasható a frissen alakult zenekar bemutatkozó sajtóanyaga, illetve megtekinthető az első dalukra készített videó is. Jó zúzást szórakozást mindenkinek!
Szeptember 21-én, a termésbetakarítás ősi ünnepnapján jelenik meg egy kivételes zenei projekt, a VAZUL debütáló dala és videoklipje, „A temetett utód” címmel. A projekt elindítója a FROST zenekarból ismert Köhler Bence, aki Róm Gábrielel (Palásti csata 1552, ex-REMORSE) közösen álmodta meg a honfoglalás utáni ezredfordulót követő történések felelevenítését. Stílusirányzatuk is, a dark folk metal, a kor sötét és a pogányság nyers világát hivatott erősíteni.
Elmondásuk alapján, nem vallási meggyőződésből nyúltak a tematikához, sokkal inkább a megemlékezés és a méltányosság társadalmi vetületében érdekelt a VAZUL. „A pogányság Szent István hittérítése alatt és után is, komoly atrocitásoknak volt kitéve. Üldözték, megvetették, gúnyolták és gyakran kínozták is a nemzet továbbra is az Árpád ill. pogány hagyományokat követőrészét. Essék szó erről is!”
Tagok:
- Oroszi Fanni - ének
- Köhler Bence - ének
- Ruszkai Richárd - gitár
- Balázs Ákos - basszusgitár
- Balázs András - dob
- Róm Gábriel - hegedű, ének
Producer: Köhler Bence, Róm Gábriel
Palásti csata - 1552 - rockopera
Mestermű született!
Jancsó Péter



