CSAK BÉKESSÉG LEGYEN!
Valós élmény nyomán...
2026. jún. 24.
Buddhista milliő, mindennel, “ahogy kell”…vallási kellékek, rendkívül díszes szobrok, elcsendesülés, ájtatosság, stb… egyszerre van a látogató egy vallási szentélyben meg múzeumban, mert az épület alagsorában látható egy érdekes kiállítás, melynek keretein belül egy történelmi párhuzam kerül bemutatása, érdekfeszítő módon.
Egyszerre vagy tehát tárlaton és templomban, a kiszolgáló személyzet sugározza a nyugalmat és a szeretetet…minden olyan tökéletesen buddhista, mindez Taron, az ismert sztúpa termeiben.
Csak az egyik ajtó mögül szűrődik ki valami furcsa zaj, vélhetően raktár vagy adminisztratív helyiség lehet az, a lényeg, hogy ott valaki monotonul csatolgat össze papírokat azzal a kézi csatoló izével, (tudjátok, amiben időnként beragad az az U alakú betét) a hangokból legalábbis ez jön le…
Nézem a falon a buddhisták nyugalmát prezentálni szándékozó fotókat és közben akaratlanul hallom ezt a zajt.
Katt…katt…katt…
egyszer csak csend, majd egy morgás az ajtó mögül imigyen:
Az anyád …csája!
Bizonyára beakadt az U-töltény.
Vannak dühítő élethelyzetek, amikhez a buddhizmus nyugalma is kevés…
Papp Sanyi



